ZDJĘCIA ŚLUBNE | JAKA OBRÓBKA

Czy zastanawiacie się wybierając fotografa ślubnego jaka obróba zdjęć Wam odpowiada? Czy wolicie zdjęcia z dużą ilością efektów Photoshopa, czy może naturalne? I dlaczego? Odpowiada Wam retusz na twarzach i mocne efekty, typu obiektyw rybie oko?
To są ważne pytania, na które powinniście sobie odpowiedzieć, zanim dokonacie wyboru fotografa ślubnego. Przecież wybór stylu fotograficznego będzie stanowił podstawę Waszych zdjęć. Do tego szczypta talentu fotografa i efekt powinien Was zadowolić.
Przed wyborem fotografa na swój ślub i wesele obejrzyjcie dziesiątki, a nawet setki prac różnych fotografów. Pozwoli Wam to ukształtować swój własny gust fotograficzny, a w szczególności określić styl fotografii ślubnej jaki Wam najbardziej odpowiada. Dopiero po takim doświadczeniu, będziecie w stanie świadomie i dobrze dokonać wyboru.
Dobry fotograf ślubny umiejętnie korzysta z pomocy programów do obróbki zdjęć. W efekcie obrobione zdjęcia wyglądają naturalnie i świeżo. Natomiast mocna i nieumiejętna obróbka z całą pewnością natychmiast rzuci Wam się w oczy. Zdjęcia po niefachowej obróbce wyglądają kiczowato i przypominają fotografie wykonywane 10-20 lat temu. Ponadto tego typu zdjęcia za kolejne kilkadziesiąt lat będą Was straszyć, zamiast zachwycać.
Przyjrzyjcie się więc dokładnie, czy zdjęcia fotografa sprawiają wrażenie lekkości i są przyjemne dla oka, czy może są ciężkie i nie powodują zachwytu. Czy są jasne czy raczej ciemne z dodatkową czarną winietą? Czy przypadkiem zdjęcia wykonane w środku lata nie są zbyt ciemne i pochmurne jak na tą porę roku? Albo może mimo kolorowego wystroju sali wesenej i pięknego kolorowego bukietu, zdjęcia są zbyt szare, jakby pozbawione kolorów?
Porównajcie zdjęcia dziesiątek, a nawet setek fotografów ślubnych. Tylko w ten sposób uda Wam się dokonać właściwego wyboru.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *