TRENDY ŚLUBNE 2014

W 2014 r. tendencje ślubne zwróciły się w kierunku rustykalnych i eleganckich pomysłów, mnóstwa detali i wielkiej kreatywności. Wesela na powietrzu stały się bardzo modne. Całość została zdominowana przez style: vintage, glamour i różne ich odmiany.
  • Prosto i „skromnie”

W przeciwieństwie do bogatych, wystawnych wesel sprzed lat, ten rok został zdominowany przez małe i proste kompozycje kwiatowe i dodatki. Stoły raczej długie, wiejskie, przypominające domowe uroczystości. Kwiaty rodzime, polne lub leśne ozdoby. Do tego ekologia i recykling, różnego rodzaju drewniane czy szklane ozdoby, a na pewno stare, używane i nagryzione zębem czasu. Rustykalna atmosfera zagościła na weselach i ślubach, co jest uważane za bardzo słuszny trend, nadaje uroczystościom oryginalności i elegancji. Na wszelkich blogach ślubnych te tendencje są bardzo zauważalne, bez względu na szerokość geograficzną.

  • Nutka przeszłości

Na dobre powraca przeszłość i wszystko co stare. A do tego umiejętne wykorzystanie nowoczesnych elementów, to dało w tym sezonie mieszankę wybuchową! Niezwykle modnym trendem była stara suknia ślubna, po babci lub mamie, w której Panna Młoda szła do ślubu. Wspaniale sprawdziło się też wykorzystanie elementów z przeszłości na samym weselu. Zdjęcia rodziców i dziadków z ich ślubu – jako ozdoba stołów weselnych, to bardzo ciekawy i romantyczny trend, który pojawił się na wielu weselach w tym roku. Z pewnością również zagości w kolejnych latach.

  • Wesela na powietrzu

Pogoda jest trudna do przewidzenia, szczególnie w Polsce, ale mimo to i u nas wesela i śluby na wolnym powietrzu zdarzały się bardzo często. Był to główny nurt tegorocznych imprez weselnych, ale nic w tym dziwnego, zabawa w plenerze jest niezwykle ciekawa, zupełnie inna od jakiegokolwiek lokalu, wypełniona atmosferą pikniku i odpoczynku. Oczywiście wielkimi przegranymi są pary które nie przygotowały awaryjnego miejsca zabawy weselnej i jednocześnie miały tego pecha, że pogoda nie dopisała… Tutaj pojawiło się wielkie rozczarowanie, zarówno Młodych jak i gości.

  • Ach te szczegóły!

Nie sposób wspomnieć o drobiazgach, które stały się ważniejsze niż kiedykolwiek przedtem! Nawet najdrobniejszy szczegół, prawie niezauważalny, powinien być dobrze zaplanowany i dopasowany. Nic nie jest przypadkowe. Na przykład tort weselny – nie wystarczy zwykły tort, typu ciasto. Teraz są torty babeczkowe słodko albo torty serowe na słono, z figami i winogronami. Tak! Trzeba się wyróżniać i tort także wpisuje się w te tendencje.

  • Zrób to sam

Przeróżne pomysły na ozdoby DIY (Do It Yourself) to największy trend zapoczątkowany już w 2013 roku, a w obecnym sezonie jak najbardziej kontynuowany. Ważny nie tylko z ekonomicznych względów, ale głównie z powodu oryginalności i niepowtarzalności tego typu dodatków. Zdjęcia takich detali weselnych doskonale sprawdzają się jako przerywniki reportażu ślubnego, na płycie lub w albumie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *