KILKA PORAD NA DOBRE ZDJĘCIA ŚLUBNE

KILKA PORAD DLA PARY MŁODEJ DZIĘKI KTÓRYM ZDJĘCIA ŚLUBNE BĘDĄ JESZCZE LEPSZE
Co zrobić aby zdjęcia ślubne były wspaniałe, najlepsze jak to tylko możliwe? Co Para Młoda powinna zrobić i o czym pamiętać, aby fotografie wypadły wyjątkowo dobrze? Oto kilka prostych rad:
Zdecydujcie się na sesję przed ślubem, na tzw.sesję narzeczeńską. Czas spędzony z fotografem przed ślubem pozwoli Wam swobodniej się zachowywać na sesji poślubnej. Oswojenie się z aparatem da w efekcie bardziej naturalne i ciekawe zdjęcia poślubne. Dzięki sesji narzeczeńskiej lepiej poznacie fotografa, jego zachowanie, poczucie humoru, co także wpłynie pozytywnie na Waszą swobodę w zachowaniu.
Słuchajcie rad fotografa. Nie ustawiajcie się do zdjęć „jak zwykle”. Dobry fotograf tak pokieruje Parą Młodą aby oboje wyszli na zdjęciach korzystnie – bez drugiego podbródka, zgrabnie i jednocześnie naturalnie. Uchwyci taki moment, i sam tak się ustawi, że Wasze twarze i figury będą w najkorzystniejszej pozie.
Zadbajcie zawczasu o profesjonalny makijaż i fryzury. Dzień ślubu to nie czas na eksperymenty z wyglądem. Oddajcie się w ręce specjalistów od make-up. Fryzjer zadba o nieskazitelną fryzurę. W ten sposób unikniesz przykrych niespodzianek z wyglądem, skóra będzie wyglądała świeżo, nie będzie się świecić, a całość uzupełni piękna fryzura.
Rada dla Panny Młodej -  bukiet w dół! Nie trzymaj bukietu wysoko, nie zasłaniaj się, szkoda, gdyby bukiet zasłonił pół Twojej pięknej sukienki. Nie przesadź z wielkością bukietu – wówczas nie zakryje Cię, a podczas rzucania nikomu nie stanie się krzywda 😉
Zachowujcie się naturalnie – profesjonalny fotograf nie oczekuje, że będziecie profesjonalnymi modelami. Bądźcie sobą! Nie udawajcie, nie pozujcie, nie patrzcie ciągle w obiektyw, zachowujcie się swobodnie.
Zjedzcie coś przed zdjęciami. Głód nie może przeszkodzić Wam w sesji!
Zwolnijcie. Nacieszcie się każdą chwilą. Zakładanie obrączek, pójście do ołtarza – róbcie to powoli, nie spieszcie się, dajcie gościom nacieszyć się tymi momentami, oni po to zjawili się na Waszym ślubie  i weselu. Dzięki temu uszczęśliwicie także fotografa i tym samym siebie – zdjęć będzie więcej!
Płaczcie, śmiejcie się, pozwalajcie sobie na wszystkie emocje, nie hamujcie ich. Uśmiech – przede wszystkim.
Nie garbcie się! Na zdjęciach wyjdziecie korzystnie i pięknie.
Szczególna rada dla nieśmiałych – jak najmniej skupiajcie się na tym jak wyglądacie, po prostu dobrze się bawcie. Całą uwagę skupcie na swojej drugiej połówcw, to z nią prowadzicie grę, a fotografowi zależy na naturalnych ujęciach.
Prawie zapomnijcie o fotografie. No, prawie… 😉
Oddychajcie, czujcie się swobodnie.
Bawcie się! To Wasz dzień, Wasze zdjęcia! Wszyscy o tym wiedzą i cieszą się razem z Wami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *